خدمات نفتان پایش

اثر متغیرهای متالورژیکی بر خواص مواد

یکی از دغدغه­‌های اکثر تولید کنندگان قطعات صنعتی، آگاهی از جنس، سختی و پوشش قطعات است.توجه به اثر متغیرهای متالورژیکی بر خواص مواد در این مرحله از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این مرحله از مهندسی معکوس قطعات، تعیین کننده کیفیت نهایی محصول و عمر آن می­باشد.

گاهی یک تجهیز با دقت بالایی تولید شده اما عدم توجه به متغیرهای متالورژیکی، منجر به تخریب زودهنگام و کارایی نامناسب آن شده است. متخصصان شرکت نفتان پایش با تکیه به تحربیات کارشناسان خبره خود، توانایی استخراج شناسنامه متالورژیکی قطعات را دارند. نفتان پایش با تجربه طولانی مدت در حوزه مدیریت خوردگی، این مزیت ویژه را دارا است که بر اساس تجربیات قبلی، جنس و پوشش متناسب با محیط عملکرد قطعه را پیشنهاد دهد.

این شرکت با اکثر آزمایشگاه­‌های معتبر کشور در ارتباط است و متناسب با هر قطعه، روش آنالیز مناسب را بر می گزیند و مشخصات متالورژیکی قطعات را استخراج می­ کند.

یکی از محدودیت­های موجود در کشور در رابطه با مهندسی معکوس قطعات، عدم دسترسی به جنس و یا پوشش نمونه خارجی می‌­باشد. در برخی موارد، نمونه خارجی ساخت کشوری است که تهیه مواد اولیه ساخت آن کشور، در ایران فراهم نیست.

کارشناسان شرکت نفتان پایش، با توجه به تجربه فراوان در این حوزه، قابلیت معرفی جنس و پوشش در دسترس جایگزین با خواص مشابه را دارند. در صورت درخواست کارفرما می­‌توانند قطعات مورد نظر و نیروهای وارده به آنرا شبیه سازی کنند و بصورت علمی، صحت انتخاب جنس و پوشش جایگزین را اثبات نمایند.

انتخاب پوشش با توجه به عملکرد قطعه، از جمله موارد دیگری است که به شدت در محیط­‌های صنعتی حائز اهمیت است. نوع و کیفیت پوشش تعیین کننده عمر خوردگی قطعات است. با توجه به تجربیات کارشناسان ما بهترین پوشش موجود در کشور، متناسب با عملکرد و محیط کاری قطعه پیشنهاد می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *