پروژه حفاظت کاتدی, پروژه کنترل خوردگی, پروژه ها

عیب یابی، خرید و نصب تجهیزات و راه اندازی سیستم حفاظت کاتدی به صورت پایدار

پروژه حفاظت کاتدی

عیب یابی، خرید و نصب تجهیزات و راه اندازی سیستم حفاظت کاتدی پایدار خطوط زیرزمینی مجتمع پتروشیمی امیرکبیر

سیستم های حفاظت کاتدی متخصص کنترل خوردگی سازه‌های فلزی عموماً فولادی هستند. این سازه های فولادی مدفون در خاک یا در تماس با آب می باشند.حفاظت کاتدی راه حلی برای جلوگیری از خوردگی تاسیسات فلزی زیرزمینی یا شناور است.

به عنوان اولین گام در راه اندازی سیستم حفاظت کاتدی شرایط محیطی را می سنجیم. شرایط محیطی تعیین می کند که چه نوع سیستم حفاظت کاتدی مناسب است.برای تعیین و انتخاب نوع سیستم حفاظت کاتدی  پارامترهای متعددی بررسی می شود. از جمله این پارامترها نوع الکترولیت (خاک، آب، آب دریا) دسترسی به برق AC و مقدار شدت جریان مورد نیاز می باشند.

عدم توجه کافی به مسائل توزیع جریان حفاظتی از معضلات اصلی و فراگیر در راه اندازی سیستم حفاظت کاتدی در مجتمع‌های صنعتی است. همچنین نوع و محل نصب بستر‌های آندی، نحوه برقراری اتصالات، نحوه کنترل هرزروی جریان و غیره نیز از معضلات اصلی این سیستمها می‌باشد.

لازم به ذکر است که کارشناسان ما در نفتان پایش در زمینه حفاظت کاتدی خطوط لوله زیرزمینی مجتمع‌های صنعتی تنها به استانداردهای موجود استناد نمی کنند. با توجه به تفاوت‌های قابل ملاحظه در لوله کشی های زیر زمینی و تجهیزات مجاور ما  از تجربه‌های قبلی در صنایع مشابه استفاده کرده ایم.

ما براساس  دانش و تجربه دپارتمان کنترل خوردگی شرکت نفتان پایش ایده پیش رو را در زمینه حفاظت کاتدی مطرح کرده ایم. این ایده در بسیاری از مجتمع های صنعتی آزمایش شده و نتایج بسیار مطلوبی را در بر داشته است. ما این ایده را از زمان راه‌اندازی شرکت در تعداد زیادی از مجتمع های صنعتی علی الخصوص مجتمع‌های پتروشیمیایی به شکل پروژه‌های مشاوره‌‎ای، طراحی و مهندسی، نظارتی و اجرایی انجام داده ایم. همچنین این ایده هم اکنون نیز در حال انجام است و رضایتمندی کامل کارفرمایان محترم را تامین کرده است. پروژه حفاظت کاتدی مجتمع پتروشیمی امیرکبیر از این دست است.

پروژه حفاظت کاتدی
پروژه حفاظت کاتدی
پروژه حفاظت کاتدی
پروژه حفاظت کاتدی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *