پروژه حفاظت کاتدی, پروژه کنترل خوردگی, پروژه ها

عیب یابی، خرید و نصب تجهیزات، رفع عیب و راه اندازی پایدار سیستم حفاظت کاتدی

پروژه حفاظت کاتدی

عیب یابی، خرید و نصب تجهیزات، رفع عیب و راه اندازی پایدار سیستم حفاظت کاتدی خطوط زیرزمینی مجتمع پتروشیمی امیرکبیر

به طور کلی سیستم‌های حفاظت کاتدی به منظور کنترل خوردگی سازه‌های فلزی (عموماً فولادی) مدفون در خاک یا در تماس با آب مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به منظور بهره‌گیری از سیستم‌های حفاظت کاتدی، اولین گام بررسی شرایط محیطی می‌باشد. شرایط محیطی تعیین کننده انتخاب نوع سیستم حفاظت کاتدی است. تعیین و انتخاب نوع سیستم حفاظت کاتدی بر اساس پارامترهای متعددی از جمله نوع الکترولیت (خاک، آب، آب دریا) دسترسی به برق AC و مقدار شدت جریان مورد نیاز صورت می گیرد.

معضلات اصلی و فراگیر در سیستم های حفاظت کاتدی مجتمع‌های صنعتی عدم توجه کافی به مسائل توزیع جریان حفاظتی، نوع و محل نصب بستر‌های آندی، نحوه برقراری اتصالات، نحوه کنترل هرزروی جریان و غیره می‌باشد.

لازم به ذکر است در زمینه حفاظت کاتدی خطوط لوله زیرزمینی مجتمع‌های صنعتی تنها استناد به استانداردهای موجود کافی نبوده و استفاده از تجربه‌های قبلی در صنایع مشابه نیز با توجه به تفاوت‌های قابل ملاحظه در لوله کشی های زیر زمینی و تجهیزات مجاور الزامی است.

ایده پیش رو بر اساس دانش و تجربه دپارتمان کنترل خوردگی شرکت نفتان پایش در زمینه حفاظت کاتدی مطرح و در بسیاری از مجتمع های صنعتی آزمایش شده و نتایج بسیار مطلوبی را در بر داشته است. این ایده از زمان راه‌اندازی شرکت در تعداد زیادی از مجتمع های صنعتی علی الخصوص مجتمع‌های پتروشیمیایی به شکل پروژه‌های مشاوره‌‎ای، طراحی و مهندسی، نظارتی و اجرایی انجام شده یا در حال انجام است و رضایتمندی کامل کارفرمایان محترم در این زمینه وجود دارد.

پروژه حفاظت کاتدی
پروژه حفاظت کاتدی
پروژه حفاظت کاتدی
پروژه حفاظت کاتدی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *