خدمات نفتان پایش

تعیین جنس، پوشش و فرآیند تولید متالورژیکی

یکی از دغدغه­‌های اکثر تولید کنندگان قطعات صنعتی، آگاهی از جنس، سختی و پوشش قطعات است. این مرحله از مهندسی معکوس قطعات، تعیین کننده کیفیت نهایی محصول و عمر آن می­باشد.

در مواردی مشاهده شده است که یک تجهیز با دقت بالایی تولید شده است اما عدم توجه به متغیرهای متالورژیکی، منجر به تخریب زودهنگام و کارایی نامناسب آن شده است. متخصصان شرکت نفتان پایش با تکیه به تحربیات کارشناسان خبره خود، توانایی استخراج شناسنامه متالورژیکی قطعات را دارند و با توجه به تجربه طولانی مدت این شرکت در حوزه مدیریت خوردگی، این مزیت ویژه را دارند که بر اساس تجربیات قبلی، جنس و پوشش متناسب با محیط عملکرد قطعه را پیشنهاد دهند.

این شرکت با اکثر آزمایشگاه­‌های معتبر کشور در ارتباط است و متناسب با هر قطعه، روش آنالیز مناسب را بر می گزیند و مشخصات متالورژیکی قطعات را استخراج می­کند.

یکی از محدودیت­های موجود در کشور در رابطه با مهندسی معکوس قطعات، عدم دسترسی به جنس و یا پوشش نمونه خارجی می‌­باشد به نحوی که در برخی موارد، نمونه خارجی ساخت کشوری است که تهیه مواد اولیه ساخت آن کشور، در ایران فراهم نیست.

کارشناسان شرکت نفتان پایش، با توجه به تجربه فراوان در این حوزه، قابلیت معرفی جنس و پوشش در دسترس جایگزین با خواص مشابه را دارند و در صورت درخواست کارفرما می­‌توانند قطعات مورد نظر و نیروهای وارده باه آنرا شبیه سازی کنند و بصورت علمی، صحت انتخاب جنس و پوشش جایگزین را اثبات نمایند.

انتخاب پوشش با توجه به عملکرد قطعه، از جمله موارد دیگری است که به شدت در محیط­‌های صنعتی حائز اهمیت است. نوع و کیفیت پوشش تعیین کننده عمر خوردگی قطعات است و با توجه به تجربیاتی که از دیرباز در شرکت نفتان پایش وجود داشته است، بهترین پوشش موجود در کشور، متناسب با عملکرد و محیط کاری قطعه پیشنهاد می شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *